Composite Calendar

March 2018
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
25
26
27
Alma (Mich.)
Final
L, 8-1

Alma (Mich.)
Final
L, 6-3
28
at Siena Heights
Final
W, 3-2
1
2
vs Polar Bear Last Chance Qualifier at Ohio Northern (Women's Heptathlon)
No Team Score
3
vs Polar Bear Last Chance Qualifier at Ohio Northern
No Team Score

at Polar Bear Last Chance Qualifier at Ohio Northern
No Team Score
4
vs Baldwin Wallace
@ Shipyard Racquet Club; Hilton Head, South Carolina
Final
L, 9-0

vs Baldwin Wallace
@ Evian Tennis Center; Hilton Head, South Carolina
Final
L, 9-0

vs Illinois Col.
@ Sunkissed Games
Final - 8 innings
W, 19-16

vs Bridgewater (Va.)
@ Sunkissed Games
Final
W, 8-3
5
vs Hiram
@ Ft. Myers, Fla. (Terry Park 2)
Final
W, 2-0

vs DeSales
@ Sunkissed Games
Final
W, 5-2

vs Hiram
@ Ft. Myers, Fla. (Terry Park 2)
Final
W, 16-11

vs Westminster (Pa.)
@ Sunkissed Games
Final - 5 innings
L, 8-0

vs Penn St.-Harrisburg
@ Hilton Head Island, SC
Final
W, 6-3
6
vs Penn St.-New Kens.
@ Sunkissed Games
Final - 5 innings
W, 10-0

vs Finlandia
@ Ft. Myers, Fla. (Terry Park 1)
Final
W, 1-0

vs Alfred
@ Kissimmee, FL
Final
W, 6-2

vs Albion (Mich.)
@ Hilton Head Island, S.C.
Final
L, 7-2

vs Finlandia
@ Ft. Myers, Fla. (Terry Park 1)
Final
L, 9-6
7
vs Shenandoah
@ Hilton Head, S.C.
Final
L, 5-4
8
vs DeSales
@ Hilton Head, South Carolina
Final
L, 8-1

vs Montclair St.
@ Sunkissed Games
Final
L, 4-0

vs Saint John's (Minn.)
@ Ft. Myers, Fla. (PDC 3)
Final - 8 innings
L, 12-4

vs Shenandoah
@ Hilton Head, S.C.
Final
L, 7-2

vs Penn St.-Berks
@ Sunkissed Games
Final
W, 7-3

vs DeSales
@ Hilton Head, South Carolina
Final
L, 7-2

vs Saint John's (Minn.)
@ Ft. Myers, Fla. (PDC 3)
Final
L, 4-0
9
vs Muhlenberg
@ Sunkissed Games
Final
W, 13-12

vs Alvernia (Pa.)
@ Ft. Myers, Fla. (Terry Park 1)
Final
L, 10-5

vs Drew
@ Hilton Head, South Carolina
Cancelled

vs Alvernia (Pa.)
@ Ft. Myers, Fla. (Terry Park 1)
Final
L, 4-2

vs Muskingum
@ Kissimmee, Fla
Final
L, 10-8
10
11
12
13
14
Capital
Final
L, 9-0
15
at Taylor (Ind.)
Final
L, 11-1
16
17
vs Rose-Hulman Early Bird Invitational
8th of 10 teams

vs Rose-Hulman Early Bird Invitational
5th of 8

at Kalamazoo
Final
L, 7-6

vs Rose-Hulman (Ind.)
@ Wabash Valley Tennis Center
Final
L, 9-0

at Kalamazoo
Final
W, 6-5
18
Albion (Mich.)
Final
W, 6-3

Albion (Mich.)
Final
W, 11-7
19
20
Wright St.-Lake
Postponed
21
University of Saint Francis (Ind.)
Final
L, 7-2
22
Heidelberg
Final
L, 7-6

Heidelberg
Final
W, 6-5
23
vs Indiana Wesleyan Invitational
No Team Score

vs Indiana Wesleyan Invitational
No Team Score

Albion (Mich.)
Final - 5 innings
W, 11-0

Albion (Mich.)
Final
W, 4-0
24
Shawnee St.
Final
W, 6-3
25
26
Adrian (Mich.)
Final
W, 3-2

Wis.-Platteville
Final
L, 3-1
27
at Toledo
Postponed
28
Concordia (Mich.)
Final
L, 5-4

at Ohio Northern
Final
L, 4-2
29
at St. Francis (Ind.)
Postponed
30
vs April Fools Invitational at Otterbein University
8th of 10

vs April Fools Invitational at Otterbein University
8th of 12
31
at Anderson (Ind.)
Final
L, 21-4

at Anderson (Ind.)
Final
L, 14-8